Pojištění domácnosti

Máte dům, byt, chatu nebo jakoukoliv jinou nemovitost? Nepojistit se je nejkratší cesta do pekel a ne každý je tak bohatý, aby na podobný pokus o ušetření nedoplatil. Protože jsou produkty pojišťoven v tomto směru velmi podobné až identické, podívejme se na produkty jedné z nich, a to Generali.

Jaké objekty lze pojistit?

Nejčastěji jsou pojišťovány samozřejmě rodinné domy. Pojistku lze sjednat už na dům rozestavěný, což se může hodit, protože právě při stavbě není ještě všechno ideálně zajištěné, zejména bezpečnost proti odcizení, na kterou se pojistka také vztahuje. Ochránit můžete i další objekty, které k domu náleží, hlavně tedy garáž, ploty, studnu, stodolu a podobně. Pokud máte na svém pozemku bazén nebo skleník, pak lze pojistit nejen jejich konstrukci, ale i jejich vybavení proti odcizení. A nakonec do pojištění nemovitosi lze zahrnout i vybavení bytu, hlavně kuchyňskou linku a vestavěné skříně, které vlastně tak trochu patří do samotného základu domu a nejsou movitými věcmi, na které se vztahuje spíše poj. domácnosti.

Proti čemu jsou objekty chráněny?

V základu se jedná především o tyto nepříjemnosti: vše spojené s ohněm, tedy požáry, výbuchy a kouř, pak i úder blesku, zkrat elektrické sítě a přepětí. Mezi další pokryté živelné pohromy patří pád stromu, škody způsobené silným větrem, tíhou sněhu nebo kroupami. Do jisté míry jste chráněni i před působením dost možná nejproblematičtějšího živlu, vody, ale pouze té z kanalizace a vodovodu, protože na záplavy je potřeba mít speciální připojištění, které těžko v záplavových oblastech z pojišťovny vymámíte. Samozřejmě jsou pokryty i škody způsobené při vloupání.

Comments are closed.